kopiika.com.ua

Із вітром та дощем, але Весну білоцерківці зустріли!

Переглядів: 62Коментарі: 0

Здається, що зима не віддає ще свої права: лякають українців прогнози майбутніх морозних ночей та й сильні пориви вітру оптимізму не «навівають», скоріш, навпаки. Але ж весна все одно розпочала по білоцерківській землі свою теплу та квіткову урочисту ходу: її закликали завітати всі, хто танцював обрядовий «кривенький танок» під час свята Масляної на майданчику в парку Шевченка! 

Адже саме в Білоцерківському міському парку відпочинку ім. Тараса Шеченка 10 березня відбулося святкування Масниці. Насправді, імен і назв у цього свята – безліч: Масляниця, Сирна неділя, Сиропуст, Колодій (його відзначають протягом тижня перед Великим постом). Тому всі відвідувачі святкової паркової зони змогли й потанцювати, і порозважатися, і поласувати чимось смачненьким! І всі ці радощі – згідно з давніми українськими традиціями.
Заступник білоцерківського міського голови Катерина Литвиненко в привітанні всіх присутніх на святі наголосила, що хоча саме цього дня між собою змагаються Зима й Весна, але ж Весна й за законами природи, і за законами добра та зла – обов’язково  переможе, а це означає, що зиму ми маємо з повагою проводжати й з радістю зустрічати теплі весняні дні!
У різних локаціях – пустощі та розваги, співанки-веснянки, нові навчання та жваві конкурси-ігри для того, щоб не змерзнути під останніми холодними поривчастими вітрами.
Ось, наприклад, в одній локації легкий весняний аква-грим накладають дівчата художниці-дизайнерки, а в іншій – навчають, як паперовими птахами (яких зробили одразу більше двох десятків!) прикликати Красуню-весну. Були локації, де можна було побчити майстер-класи з петриківського розпису, створення ляльки-мотанки та інше.
Отже, своїми професійними секретами під час майстер-класу поділилися також і працівники закладів позашкільної діяльності, клубів за місцем проживання Білої Церкви. Як розповіла про свої враження Людмила Мимуліна, своїми знаннями поділилися серед інших – і працівники комунального закладу «Прометей»:
«Ми з усіх сил закликаємо весну! У нас так заплановано, що кожні дві години проводиться якийсь майстер-клас, створюється щось нове та цікаве… Стільки всього наробили, що   тепер весна вже точно прийде!» – сміється пані Людмила.
Дівчатка тримають у своїх руках пташок-веснянок, розглядають їх наче весняне диво. Аня, із аква-гримом березневої кішечки, зізнається, що коли вона не закликає весну в парку Шевченка, то навчається в 11-му класі вечірньої школи. І вона, і її подружка – тендітна першокурсниця профліцею №9 Дарина, яка навчається на слюсаря-зварника, – наголосили, що вони дуже чекають теплої весни, коли можна буде зняти верхній зимовий одяг, важкі куртки та светри, – і перетворитися на весняних красунь. Тим паче, що весна, за їхніми словами, несе надію, коли все навколо дуже добре!
Свої виставкові «розкладки» та просвітницькі заходи приготували для юних читачів працівники міської Централізованої бібліотечної системи.
«Підготували ми для малюків багато цікавих жартівливих вікторин. Діти з радістю та задоволенням відгадували казкових героїв, ін-сценували казки «Колобок», «Ріпка». Зробили все, щоб діткам було дуже цікаво», – розповідає завідувачка центральної дитячої бібліотеки Олена Корнієнко.
А крім традиційних українських «спортивних» та жвавих забав – перетягування мотузки, бої мішками із соломою, – можна було ще й побалувати себе смачними млинцями та варениками! І все це – під святкову концертну програму на сцені парку відпочинку. 
Під час святкового дійства свої найкращі пісні дарували учні Білоцерківської школи мистецтв №1, Зразкового дитячого хору «Співаночка», вихованці Театральної майстерні школи мистецтв №3 (керівник – Ольга Болховітіна). Порадували хореографією Народний ансамбль танцю «Рось», шоу-театр «Тисяча і одна ніч»; театральна студія «Едельвейс» Наталії Петренко й танцювальний колектив «Джамп ап студіо» Олени Степури та багато інших.
Охочі по-особливому «зігрітися» мали таку нагоду: саме в центрі парку поставили «опудало Зими», яке згодом, уже майже в сутінках, підпалили на радість усім присутнім. За старовинними віруваннями, разом із таким опудалом – згорають  накопичені за цілий рік всі негаразди, сварки, непорозуміння. 
Тож гарно й тепло (не зважаючи на пронизливий вітер!) провели Зиму, тепер – зустрічаймо Весну!
Стор. підготувала Н. Вереснева