kopiika.com.ua

Біла Церква об’єднується для допомоги 12-річному Максиму Бутенку

Переглядів: 2580Коментарі: 0

У    хлопчика Максима влітку 2018 року виявили саркому ока. Його життя різко змінилося буквально за пару тижнів. І дитина досі бореться із жорстокою рідкісною хворобою: рідні Максима розповідали, що після обстежень в Одесі, в Інституті очних хвороб ім. В. Філатова, з’ясувався складний діагноз – альвеолярна рабдоміосаркома ока. Хлопчика прооперували в інституті ім.Філатова в Одесі. Хіміотерапію, лабораторні дослідження він зараз проходить за кордоном, у Німеччині. 

На заклик про те, що кадету Максиму Бутенку терміново потрібна допомога, негайно відізвалися його однокласники, учні Білоцерківської гімназії, учителі, батьки, а потім – і багато інших жителів Білої Церкви. Підтвердженням того, що чужого лиха не буває, був захід, який білоцерківці вже не вперше організували для збору коштів на лікування білоцерківського хлопчика. Адже треба зібрати більше 100 тисяч євро для спасіння життя Максима.

Благодійна акція проводилася в неділю, 21 жовтня, у Білоцерківському міському парку культури та відпочинку 

ім. Т. Шевченка. Благодійний концерт, виставка-ярмарок робіт дітей з особливими можливостями, учнів навчально-виховних закладів міста. 

У благодійній програмі цього дня був концерт за участю талановитих дітей міста, майстер-класи, розважальна програма для дітей, продаж смачної випічки, різних смаколиків та гарячих напоїв.

Захід відбувся за підтримки Білоцерківського міського управління освіти і науки, шоу-театру «1000 і 1 ніч», творчої групи «ARTVIZIT», кафе «Укроп» та «Prosto smachno», вокальної школи Наталії Бурлуцької «Kids sound», вокалістів педагога Марини Забожної, танцювальної школи «ArtHall», запальної команди Vero Dance Studio, переможниці телепроекту «Україна має талант» Вероніки Морської та інших творчих колективів і благодійників.

Білоцерківці не залишаються байдужими, вони розуміють, що кожна гривня – це крок до одужання Максима. На захід у парк імені Т. Шевченка, звичайно, прийшли і друзі, однокласники Максима. 

Класний керівник хлопця Каріна Олександрівна, учитель Білоцерківської гімназії №2, розповіла, що благодійні збори коштів для найшвидшого одужання свого однокашника діти гімназії проводять вже не вперше й кожного разу – усі активно допомагають одне одному в організації заходу.

«…Тато Максима звернувся про допомогу – я  написала про це в групу Вайбера, і одразу ж діти і батьки відгукнулись, швидко організувалися: хто що буде робити й пекти, діти теж прийшли підтримати Макса… 

Але, напевно, найемоційніший момент ярмарку був тоді, коли тато дав нам можливість поспілкуватись із Максом через відеочат!.. 

Максим був дуже радий усіх нас почути й сказав, що дуже за нами скучив! Діти передали йому привіт, поспілкувалися з ним, побажали скорішого одужання й повернення додому!..

Знаєте, людям, які відвідали цей захід, щиро перейнялися проблемою дитини й  допомогли зібрати кошти, хочеться сказати величезне «дякую»! Дійсно, чужих дітей – не  буває... І мені одразу на думку спадають слова Антуана де Сент-Екзюпері: «…добре бачить лише серце, головного очима не побачиш». Правда, очима не можна було побачити всієї тієї доброти й любові, яка панувала в парку, – це можна було тільки відчути!».

Як розповідають однокласники та вчитель, Максим – дуже життєрадісна, добра та позитивна дитина. «Усі негаразди на своєму гімназійному шляху Макс завжди переносив сміливо і з посмішкою, навіть коли йому було боляче, – зізнається пані Каріна. – Мене завжди дивувала ця сила духу в такому маленькому хлопчику. Заходячи в шкільний кабінет, ти насамперед завжди помічаєш посмішку Макса… І навіть зараз, при розмові по Вайберу, він посміхався… Я знаю, що ця сила духу, сміливість, підтримка рідних, близьких та класу – допоможе йому в  боротьбі із цією страшною хворобою. Ми чекаємо на нього й віримо у швидке одужання та повернення цього «позитивчика» в наш клас!».

Як розповіли організатори, за ці дні на лікування Максима Бутенка було зібрано близько 25 тисяч гривень. 

Для тих, хто захоче надати допомогу 

Максимові, реквізити для допомоги: Карти ПриватБанку: 4149 6293 1045 3642 або 4731 2196 1019 7760 (батько – Бутенко Олександр Володимирович); контакти мами, Олени Бутенко: 0 (97) 303 32 44.  Карта для переказів у євро: BUTENKO ALEKSANDR 4731 2196 1019 7752; IBAN: RU 0529 9000 4731 2196 1019 7752. SWIFT: PBANUA2X 

Наталія Вереснева